Neretai tenka atsiliepti telefonu ir išgirsti tokią užklausą: „Pasidarėm tinklapį, dabar reikėtų jį užpildyti naujienom. Rašykit, ką norit. Svarbu, kad būtų tekstai“. Gaila, bet tokius žodžius girdžiu pernelyg dažnai.

 

Na, gerai, „užsipildoma“ bet kokias tekstais, džiaugiamasi, kad gražu, nėra tuščių tarpų. Dar smagiau tai, kad pavyko rasti studentą, kuris tuos tekstus parašė po 10 eurų už vieną straipsnį, taigi ir investicija nebuvo didelė. Bet kas iš to? Ką duoda tokie pigūs ir greitai paruošti tekstai? Kam jie išvis reikalingi? Kokią atlieka funkciją (be vietos užpildymo)?

 

Naujienų (tinklaraščio, aktualijų) skiltis svetainėje turi turėti aiškią paskirtį. Tik ją išgryninus, galima pradėti rašyti tekstus. Tačiau tam, kad šie įrašai pasiektų skaitytoją, jie turi atitikti svarbiausius gero teksto kriterijus.

 

Straipsnis turi turėti aktualią temą

 Svarbiausia – nerašyti bet ko. Norite, kad jūsų tinklaraščio straipsnis būtų skaitomas? Tuomet paieškokite aktualių temų: kas šiuo metu vyksta pasaulyje, kokia dabar vyrauja mada, koks metų laikas, kokios temos karaliauja žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose.  Skirkite paieškai pakankamai laiko ir tikrai atrasite, kaip kurią nors aktualiją galite pritaikyti savo verslui.

 

Naudokite tinkamus raktinius žodžius

 Rašydami tekstą patys ar užsakydami jį pas tekstų rašytoją, būtinai remkitės raktažodžiais, aktualiais jūsų verslui. Neretai verslininkai pageidauja, kad tekste bent kelis ar keliolika kartų būtų paminėtas verslo pavadinimas. Čia svarbu prisiminti, kad klientai ieško ne prekinių ženklų, o atsakymų į jų problemos sprendimą. Taigi tekste reikia panaudoti tuos žodžius, kurių ieško potencialūs klientai.

Tegul tekstas būna patogus skaitytojui

 Šiuo metu ir taip labai sunku skaitytoją įtraukti ilgesniam laikui ar priversti jį perskaityti tekstą iki galo, todėl svarbu neapsunkinti skaitymo proceso. Vietoje ištisinio teksto, naudokite atskiras pastraipas. Kiekvienai jų suteikite pavadinimą, nusakantį tos pastraipos mintį. Taip skaitytojas galės greitai rasti jį dominančią vietą. Tekstą skaidyti galima ir kitais būdais: naudojant citatas, punktus, įterpiant paveikslėlius, infografikus, vaizdo įrašus.

Rašykite unikalius tekstus

 Savo svetainėje talpinkite tik unikalius tekstus, parašytus specialiai vlogo skilčiai. Nekopijuokite ištisinių tekstų nuo konkurentų ar naujienų portalų. Tai ne tik neetiška, bet ir nepadeda jūsų puslapio SEO.

Pirmiausiai rašykite žmogui, o tik tada paieškos sistemoms

 Dažnai, norėdami, kad tekstas būtų kuo geriau randamas paieškos sistemose, imame ir prigrūdame jį raktažodžių. Toks straipsnis dažniausiai būna prastai skaitomas, sunku pagauti pagrindinę mintį, sakinių struktūros neaiškios ir nelogiškos. Rašant vlogo skilčiai nereikėtų persistengti su raktažodžiais ir nepripumpuoti jų į tekstą per daug. Toks straipsnis tiesiog bus nepatrauklus skaitytojui ir jo niekas neskaitys bei nesidalins.

Kalbėkite suprantamai

 Norėdami pasirodyti protingesni, žmonės neretai ima ir persistengia. Tai ypač būdinga tekstams, kuriuos rašo patys įmonių darbuotojai. Jie puikiai išmano visas technines specifikacijas, žino visus tarptautinius žodžius, apibūdinančius jų produktą, ir visus raidžių trumpinius. Tačiau žmogus, pirmą kartą besidomintis tokiu produktu ir skaitydamas gal ir labai protingą, bet nesuprantamą tekstą, tiesiog „neužsikabina“. Visus tekstus, kurie aprašo specifinius produktus ar paslaugas, labai svarbu išversti į „žmonių“ kalbą.

 Protingas pasirodote ne tada, kai panaudojate penkis tarptautinius žodžius viename sakinyje, o tuomet, kai jis iškart supranta tai, ką jam norite pasakyti.

Nepalikite naujo straipsnio tiesiog gulėti svetainėje – paskleiskite jį

 Viena didžiausių klaidų – tai parašyti gerą straipsnį ir saugiai pasidėti jį savo interneto svetainėje. Kiekvieno verslininko tikslas – kad kuo daugiau žmonių jį pamatytų ir perskaitytų. Taigi, vos tik straipsnis bus patalpintas svetainėje, nedelsdami juo pasidalinkite socialiniuose tinkluose ir naujienlaiškiuose.